Vaikų kino festivalis - 7seasons - turizmo gidas internete

Vaikų kino festivalis

Vaikų kino festivalis

Vaikų ir jaunimo kino festivalisPasibaigus nerūpestingai vasarai, iš lėto pakvimpa rudeniu ir netrukus po kojomis ims čežėti nukritusių lapų vaivorykštė. Tačiau artėjanti rudens dargana jokiu būdu neturėtų būti siejama su pilka kasdienybe! Šį rudenį kviečiame pasinerti į minkštus fotelius kino teatre "Skalvija" ir mėgautis Europos kinu.

Jau penktus metus Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) pristato Tarptautinį kino festivalį vaikams ir jaunimui. Tai tarsi mažasis "Kino pavasaris" kasmet pritraukiantis vis daugiau ir daugiau moksleivių iš Lietuvos mokyklų. Šių metų rugsėjo 26 - spalio 3 dienomis jaunieji žiūrovai pamatys net 10 filmų iš įvairiausių pasaulio kampelių: Islandijos, Nyderlandų, Portugalijos, Estijos, Švedijos, JAV, Brazilijos, Indijos ir netgi Tailando.

Festivaliui neatsitiktinai parinkta 10 filmų iš įvairiausių ir tolimiausių žemės kampelių. "Šiuo projektu sieksime stiprinti vaikų ir jaunimo savęs, kaip daugiakultūrės visuomenės piliečio suvokimą. Projekte dalyvaujantys vaikai ir jaunimas žiūrėdami ir analizuodami filmus, turės pažinti ir suvokti tam tikrus kultūrinius kodus, socialines aplinkos skirtybes. Filmai leis dalyviams suprasti, kaip tie patys klausimai, kurie yra aktualūs jaunam žmogui (patyčos, tėvų skyrybos, ištikimybė, narkomanija, alkoholizmas ir pan.) yra sprendžiami kitose šalyse, pastebėti skirtingų kultūrų vertybinės sistemos panašumus bei skirtumus" – pabrėžia festivalio direktorė.

Šiame projekte labai svarbus edukacinis, mokomasis aspektas. Pasak L. Užkuraitytės, filmų peržiūrų metu bus diskutuojama apie skirtingą visoms kultūroms kino kalbą; kalbama apie socialinę, kultūrinę aplinką, vaikus ir jaunimą liečiančią problematiką, bendrą visiems europiečiams vertybių sistemą.

Taigi, visus moksleivius, mokytojus, tėvus kviečiame nesnausti ir apsilankyti „Skalvijos“ kino teatre - laukiame jūsų!

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras
www.kidsfestival.lt