Saidės takas - 7seasons - turizmo gidas internete

Saidės takas

Saidės takas


Informacija apie maršrutą

Atstumas nuo Vilniaus ~ 15 km.
Tako ilgis ~ 0,75 km.
Take užtruksite ~ 1 val.


Saidės pažintinis takas įrengtas prie nepakartojamo grožio Saidės upelio. Senų ąžuolų paunksnėje, klausantis per gausybę akmenų garmančio Saidės upelio, galima pajusti nepaprastą šios vietos gamtos grožį. Daug paslapčių gaubia netoli upelio esančią menamą šventvietę, kurioje akmenys išsidėstę ratu, ir netoliese gulintį Aukuro akmenį. Keliaudami pažintiniu taku galėsite aplankyti šalia Saidės ir Neries santakos stūksantį įspūdingų matmenų didįjį Saidės akmenį.

Saidės upelis
Saidės upelio ilgis tik, 5 km jis išteka iš Didžiulio ežero. Šiuo upeliu, kaip ir Bražuole, į Nerį nuteka didžiojo Trakų ežeryno vandens perteklius. Upelį gaivina jo stačiuose šlaituose ištrykštantys šaltiniai. Siekiant išsaugoti unikalų sraunų Saidės upelį, jo vagoje esančius riedulius, siaurą stačiašlaitį kanjoną bei  santaką su Nerimi, įsteigtas Saidės hidrografinis draustinis.  


 Stirnių piliakalnis
Stirnių piliakalnis įrengtas siauro kranto kyšulio, esančio Neries ir Saidės santakoje, gale. Manoma, kad žmonės piliakalniu naudojosi II tūkstantmečio pradžioje. Čia iki šiol išlikusios keletos pylimų ir griovių žymės. Vietos gyventojai pasakoja, jog jų seneliai sakydavo, kad senovėje ant šio kalno, vadinamo Aukštuoju, buvo didžiulė pilis, tokia, kaip Trakuose.  


 Didysis Saidės akmuo
Stūkso Saidės akmuo šio upelio pakrantėje kaip, gal būt, stūksojo galingos upės šlaite kažkur šiaurėje, Švedijoje ar Suomijoje, kol pajudėjęs ledynas nuo kalno nuplėšė uolos gabalą ir pradėjo ridenti į Lietuvą. Rideno, rideno, kol iš uolos liko tik šis riedulys. Jo plotis – 2,5 m., aukštis apie 1,5 m.


 Slėnio biologinė įvairovė
Saidės pažintinis takas vingiuoja tarp senų gumbuotašakių ąžuolų, šių vietų ąžuolams daugiau kaip 200 metų. Sraunus Saidės vanduo taip pat traukia neršiančias žuvis. Čia galima pamatyti upėtakių, santakoje su Nerimi neršia net lašišos.Plačiau apie Neries regioninį parką>>

Neries regioninis parkas 
http://www.neriesparkas.lt