Grūto parkas - 7seasons - turizmo gidas internete

Grūto parkas

Grūto parkas

 Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę daugelis sovietmečio ideologizuotų paminklų buvo demontuoti, ir gulėjo sukrauti sandėliuose ir kiemuose. Taip „saugomi“ paminklai buvo apgadinti, o ateityje galėjo ir visai sunykti. 1998 m. Viliumui Malinauskui laimėjus konkursą įrengti Sovietinių ekspozicijų muziejų Lietuvoje, buvo pradėti pirmieji ekspozicijos rengimo darbai. Na, o 2001 m. balandžio 1 dieną Grūto parkas buvo atidarytas oficialiai.

Iki šiol nė vienas muziejus ar kita kultūros įstaiga nebandė kaupti ar tinkamai eksponuoti sovietinių reliktų. Grūto parko įkurėjai siekdami ištaisyti šią klaidą sukaupė išties didelę sovietmečio skulptūrų kolekciją ir išdėstė ją dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje, kur sargybos bokšteliai, lagerių fragmentai ir kitos detalės primena Sibirą. Grūto parkas užima 20ha plotą, čia eksponuojami 46-ių autorių 86 darbai.

 Parke užsiėmima ras ne tik sovietmečio laikus menantys svečiai, bet ir mažieji parko lankytojai. Muziejuje įrengtas sovietinių laikų atrakcionų parkas vaikams leis ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasisupti karuselėse, kuriose kažkada suposi jų tėvai ar seneliai. Mažųjų lankytojų dėmesį taip pat pritrauks ir parke esančio mini zooparko gyventojai.

Grūto parkas atidarytas kiekvieną dieną ištisus metus. Parkas įsikūręs Grūto kaime, 5km nuo Druskininkų. Parko lankymas mokamas.

Grūto parkas
http://www.grutoparkas.lt