Akmens skulptūrų parkas - 7seasons - turizmo gidas internete

Akmens skulptūrų parkas

Akmens skulptūrų parkas

 Akmens skulptūrų parkas “Vilnoja” yra vos už 20 km nuo Vilniaus, Sudervės kaimelyje. Iš kurios pusės bevažiuotum, pagrindinė posūkio į “Vilnoja” nuoroda visuomet bus Sudervės pakraštyje stovinti unikali rotondinė bažnytėlė. XIX a. pradžios klasicistinės architektūros nedidukė mūrinė katalikų šventovė yra verta atskiro dėmesio.

Nuo Sudervės bažnyčios akmens skulptūrų parkas yra vos už kilometro. Akmens skulptūrų parkas “Vilnoja” pakrikštytas ežero vardu. Netikėta ir unikali idėja buvo eksponuoti skulptūras ne tik sausumos landšafte, bet perkelti jas ir į ežerą.

 Skulptūrų parko sėkmę lemia net keletas veiksnių. Tai ir laiku pagimdyta idėja, patraukli parko topografija bei – jau galima drąsiai tvirtinti – pasaulinių įžymybių sukurtos skulptūros. “Vilnojos” akmens skulptūrų parko įkūrėjas Vidmantas Martikonis 2001 metais į pirmąjį granito skulptūrų simpoziumą 4 ha užimančioje teritorijoje sukvietė aštuonis gerai žinomus Lietuvos menininkus, kurių skulptūros pirmosios papuošė parką. 

Šiuo metu skulptūrų parke eksponuojamos virš 40 monumentalių granito skulptūrų, o “Vilnojos” akmens skulptūrų simpoziumuose dalyvavusių menininkų geografija pasiekė atokiausius pasaulio kraštus. „Gyvas“ skulptūras gali pamatyti kiekvienas, užsukęs į viešbučio „Vilnoja“ teritorijoje esantį skulptūrų parką.

Akmens skultūrų parkas "Vilnoja"
http://www.stoneart.lt