Naujojo cirko savaitgalis - 7seasons - turizmo gidas internete

Naujojo cirko savaitgalis

Naujojo cirko savaitgalis

Naujojo cirko savaitgalis 2008Šiemet jau trečią kartą Menų spaustuvė ir Prancūzų kultūros centras rengia Naujojo cirko savaitgalį, kurio programoje – trijų trupių iš Prancūzijos ir Suomijos pasirodymai. Kasmetine naujojo cirko švente siekiame supažindinti vilniečius su kitokiu cirku – be dresuotų gyvūnų, klounados. Tai pastaraisiais dešimtmečiais užgimusios „teisingo“ cirko srovės atstovai – besiremiantys tradicija, bet ieškantys naujų galimybių sulieti fizinio teatro, šokio ir tradicinio cirko elementus į vientisą lydinį.

Naujojo cirko savaitgalio programoje šiemet – trupės Les Boiteu (Prancūzija), Les Apostrophés (Prancūzija) ir Circo Aereo (Suomija- Prancūzija).

Kylanti Prancūzijos šiuolaikinio cirko žvaigždė Camille‘is Boitelis subūrė ir į Lietuvą atveža akrobatų, šokėjų, žonglierių komandą, Les Boiteu (iš pranc. „šlubiai“) su spektakliu „Staiga“. Šešių menininkų trupė į Vilnių atvyksta keturioms savaitėms – be rekvizito ir scenografijos. Visi spektaklyje „vaidinantys” daiktai bus surinkti iš vilniečių.

Antroji šiemet atkeliaujanti trupė – Circo Aereo. Tai yra viena garsiausių šiuolaikinio cirko trupių, reziduojanti dviejose šalyse: Suomijoje ir Prancūzijoje. Circo Aereo į Lietuvą atveža Janio Nuutineno solinės trilogijos antrąją dalį pavadinimu „Teisingesnis cirkas“. Pirmoji trilogijos dalis „Visiškai teisingas cirkas“ sukurta 2002 m. ir apdovanota valstybine meno premija. Abi trilogijos dalis vienija senovinės šimtą žiūrovų talpinančios cirko palapinės intymumas, kuriame susipina šviesos, šešėlių, muzikos ir cirko žaismas.

Trečiasis spektaklis turėtų sudominti ne tik cirko ar teatro, bet ir džiazo gerbėjus. Trupės „Les Apostrophés“ pasirodymą „Oro putos“ („L‘Ecume de l‘air“) kūrėjai pristato kaip akustinį koncertą kontrabosui ir kamuoliukams. Dviejų virtuozų – žonglieriaus Martino Schwietzke‘s ir muzikanto Michelio Bismuto – menamą pokalbis scenoje skleidžiasi kaip sapnas ar vizija.

Renginiai vyks Sereikiškių parke ir Menų spaustuvėje.


Renginio programa
Rugsėjo 11, 12, 13, 20:00 Les Boiteu "Staiga", Menų spaustuvė
Rugsėjo 12, 13, 14, 18:00 Circo Aereo "Teisingesnis cirkas", Sereikiškių parkas
Rugsėjo 14, 20:00 Les Apostrophés "L’Ecume de l’air",  Menų spaustuvė

Menų spaustuvė
www.menuspaustuve.lt