Nida - 7seasons - turizmo gidas internete

Nida

Nida

 Nida yra kurortinė gyvenvietė, kiekvieną vasarą sulaukianti apie 50 000 turistų. Gyvenvietė įsikūrusi Neringoje ir tęsiasi apie du kilometrus iš pietų į šiaurę. Pietiniu galu ji siekia Parnidžio įlanką, o šiauriniu laipsniškai išnyksta Bulvikio rago smėlynuose.

Nidoje yra didelės kopos (žymiausia – Parnidžio kopa su Saulės laikrodžiu), Urbo kalno švyturys, Žvejo etnografinė sodyba, Gintaro galerija-muziejus, Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia (aptarnauja visą Neringą), liuteronų bažnyčia (pastatyta 1888 m.), greta bažnyčios – senos kapinės, kuriose galima pamatyti iš lentų padarytus antkapinius paminklus-krikštus.

 Nidoje yra istorijos muziejus, Tomo Mano namelis-kultūros centras, turintis muziejaus statusą, Gintaro galerija, kurioje eksponuojami ne tik šių laikų dailininkų darbai iš gintaro, bet ir archeologiniai radiniai. Nidos kraštotyros muziejuje galima susipažinti su vietos gyventojų buitimi ir kultūra, tradiciniais užsiėmimais – žvejyba, varnų gaudymu ir kt. Išlikę senų, XIX-XX a. sandūros namelių ir vilų. Prie marių yra uostas, valčių prieplauka, jachtų klubas.

Neringos turizmo informacijos centras
http://www.visitneringa.com