Klasikinės muzikos festivalis “SALVE MUSICA” - 7seasons - turizmo gidas internete

Klasikinės muzikos festivalis “SALVE MUSICA”

Klasikinės muzikos festivalis “SALVE MUSICA”

                                                                                                                                                                Klaipėdos koncertų salėje vėl skamba šventinė klasika: gruodžio 4 - 31 dienomis čia vyksta festivalis “SALVE MUSICA”. Linkime, kad jo koncertai suteiktų atgaivą Jūsų sieloms ir mintims, apgaubtų ramybe ir palaima. Tegu Jūsų širdys prisipildo šviesaus džiugesio ir vilties! Gražiausių švenčių metu muzika tebūnie su Jumis!


„Prancūzų muzikos kerai“

Festivalis „Salve musica” sveikinasi su klausytojais prancūziškos muzikos koncertu. Šarmingą programą su M. K. Čiurlionio styginių kvartetu gruodžio 4 dieną rengia solistai Kristina Zmailaitė (sopranas) ir Edmundas Seilius (tenoras). Vokalinio meno subtilybių jie mokėsi Lietuvoje ir užsienyje: K. Zmailaitė tobulinosi JAV ir Prancūzijoje, E. Seilius studijavo JAV, kurį laiką dainavo Čikagos operos teatre ir Reino nacionalinėje operoje Strasbūre. Iš Prancūzijos jis parsivežė gaivių idėjų bei „didelį norą nuveikti ką nors prasminga ir namie.“ Todėl dabar dainininkų pora dainuoja prancūzišką muziką ir siekia ja sudominti savo tautiečius, kurie Kristiną ir Edmundą dar geriau pažino LTV projekte „Triumfo arka“.

“Viva Musica Via Baltica”

Gruodžio 11 dieną muzikiniame greitkelyje „Viva Musica Via Baltica“ bus eksponuojama Lietuvos ir Latvijos jaunosios kartos autorių kūryba, skleidžiamas abiejų šalių atlikimo menas. Simboliška, kad Lietuvos nacionalinės filarmonijos inicijuotas koncertų ciklas vyksta Baltijos kelio 20-mečio metais ir muzikos garsais sujungia Latvijos ir Lietuvos miestus, neišskiriant ir Klaipėdos.
Svarbiausias koncerto svečias - Normundo Šnē išpuoselėtas kamerinis orkestras „Sinfonietta Rīga“, sukaupęs didelę augimo energiją, nestokojantis entuziazmo ir nepažįstantis rutinos. Koncerte dalyvaus Daumantas Kirilauskas, kurį kritikė Daiva Tamošaitytė taikliai įvardijo kaip „visišką retenybę tarp Lietuvos pianistų, nes daugialypis, kone tobulas jo virtuoziškumas ir vidinės pasaulėjautos branda dera su šviesiu asmenybės kuklumu“.

„Svinguojantis barokas“

Šiandien sutinkame nemažai bandymų apjungti svingo ir klasikinės, barokinės muzikos elementus, tačiau prancūzų kompozitoriaus Claude‘o Bollingo originalus požiūris į šią sintezę buvo nepaprastai sėkmingas ir greitai išgarsino jį visame pasaulyje. Ši muzika apglėbia klausytoją švelniais garsais, žadina ilgesį, gerokai pavirpindama nostalgiškas stygas. Jos subtilus jumoras bei jausmingumas žadina prisiminimus, kuriuos netrukus keičia gyvybingu gyvenimo džiaugsmu trykštantys epizodai.
„Svinguojantį baroką“ gruodžio 17 dieną festivalyje gros „svinguojantis kvartetas“: Valentinas Kazlauskas (fleita), Arūnas Šlaustas (fortepijonas), Arnoldas Gurinavičius (kontrabosas), Saulius Astrauskas (mušamieji). Vakarą ves ir meilės poeziją skaitys aktorius Gintaras Mikalauskas.

„Dvi valandos Chopinui“

Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia prieš porą metų pradėtą įkvepiantį bendradarbiavimą su pianistu Alexander Paley (JAV), kuris gruodžio 19 dienos koncerte vėl pasirodys solisto bei dirigento amplua.
A. Paley – įspūdinga, temperamentinga, uždeganti asmenybė, kurios įtakai sunku atsispirti. Ji veda paskui save. Intelektualus, savo akiračio platumu pribloškiantis muzikas sako, jog „nėra svarbiausia groti greitai ir garsiai. Svarbiausia - ne pirštai, o šviesi galva.“
Anksčiau monografines koncertines programas paskyrę J. S. Bachui bei W. A. Mozartui šįkart A. Paley ir KKO interpretuos Fryderyko Chopino koncertus fortepijonui ir orkestrui. Orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus bei koncertmeisteris Zigmantas Brazauskas su A. Paley dar gros ir kamerinę muziką – sonatą violončelei ir fortepijonui bei fortepijoninį trio. Klausytojų laukia išties įspūdingas vakaras - net dvi valandos, skirtos Chopinui!

„Žvėrių karnavalo“ premjera

„Kadaise Paryžiuje gyveno berniukas. Kamilis. Jis buvo labai talentingas berniukas. Pianinu jis mokėsi skambinti nuo dvejų metukų, o šešiolikos parašė savo pirmąją simfoniją,“ – taip prasideda muzikinis spektaklis „Žvėrių karnavalas“. Spektaklio metu skamba prancūzų kompozitorius Camille’io Saint-Saënso siuita „Žvėrių karnavalas“, kupina įspūdingų vaizdų, nuspalvintų jumoro ir nuostabios lyrikos. Čia išgirsime „Karališką liūtų maršą“, „Paukščių namus“ bei „Akvariumą“. Į karnavalą susirinks „Vištos ir gaidžiai“, „Laukiniai asilai“ bei „Vėžliai“, „Dramblys“, „Kengūros“, na ir, žinoma, gražuolė „Gulbė“.
Gruodžio 23 dieną vyksiančioje „Žvėrių karnavalo“ premjeroje gros Klaipėdos kamerinis orkestras. Diriguos Mindaugas Piečaitis. „Pianistų“ partijas atliks Sonata ir Rokas Zubovai. Vaidins Klaipėdos lėlių teatro artistai.
Spektaklį, kuriam tekstą specialiai parašė Laura Sintija Černiauskaitė, režisuoja ir lėles kuria Gintarė Radvilavičiūtė.
“Žvėrių karnavalas” - tai Klaipėdos koncertų salės kalėdinė dovana mažiems ir dideliems klausytojams.

„Kalėdinis ir Naujametinis Klaipėdos kariliono koncertai“

Klaipėdos miesto garsinis peizažas neįsivaizduojamas be laivų sirenų ir Klaipėdos kariliono, kuriuo groja Kęstutis Kačinskas ir Stasys Žilevičius. Šiemet per Kalėdas bei sutinkant Naujuosius metus kariliono garsai taip pat sklis po švenčiantį miestą ir sveikins jo žmones.
Varpų gaudesyje pajuskite palaimos skonį, vilties skambesį ir ramybės harmoniją!

„Linksmų Kalėdų!”

Klaipėdos choro "Aukuras" ir amerikiečio dirigento Ira‘os Spauldingo kūrybinės draugystės tąsa – koncertinė programa „Linksmų kalėdų!“. Pasak dirigento, “Aukuras” toks geras choras, kad gali atlikti įvairių žanrų kūrinius - tiek klasikinę, tiek populiariąją muziką, J. S. Bacho kūrinius ar negrų liaudies dainas“.
A. Spauldingas gimė Niujorke, tad puikiai išmano, kas yra tikrieji spiričiueliai ir džiazas. “Mes šią muziką nelabai suprantame, nes ji nėra mūsų kraujyje. Čia turi reikšmės kiekvienas žodis ir akcentas, o tarti dažniausiai reikia ne taip, kaip parašyta. Svarbu ne tik dainavimas, bet netgi menkiausi judesiai,”- teigia “Aukuro” vadovas Alfonsas Vildžiūnas.
Gruodžio 27 dieną I. Spauldingo diriguojamam „Aukurui“ pritars instrumentinė grupė: Saulius Šiaučiulis (fortepijonas), Laimonas Urbikas (saksofonas), Viktoras Rubežas (mušamieji). „Linksmų Kalėdų!”

“Vakaro harmonijos”

Vilhelmo Čepinskio iniciatyva suburtas styginių orkestras „Camerata Klaipėda“ mini penkerių metų koncertinės veiklos sukaktį. 2004 m. pabaigoje susikūręs kolektyvas jau spėjo pelnyti ne tik klaipėdiečių publikos simpatijas. Jiems plojo ir kitų Lietuvos miestų bei užsienio šalių publika. Tačiau “aš esu Lietuvos vaikas, todėl mieliausia man groti ten, kur tos Lietuvos dar likę daugiausia, - periferijoje,” - teigia V. Čepinskis, atsakingai žiūrėdamas į savo misiją.
„Camerata Klaipėda“ groja tiek baroko, tiek XXI amžiaus kompozitorių muziką, dalyvauja netradiciniuose projektuose, pirmieji Lietuvoje atlieka dar negirdėtus kūrinius, kuriuos aranžuoja V. Čepinskis. Šįkart kartu pamuzikuoti kolektyvo vadovas pakvietė tarptautinių konkursų laureatą Michailą Bereznickį (altas). Šio atlikėjo solinės programos skamba prestižinėse Rusijos ir Europos salėse.
“Vakaro harmonijos” Klaipėdos koncertų salėje suskambės gruodžio 29 dieną.

“Sidabriniam gruodžio pajūry”

Senieji metai užveria duris. Naujom svajonėm nešini jau beldžiasi naujieji...
Poetišką, jaukią ir džiugią gruodžio 31-osios vakaro nuotaiką kurs charizmatiškojo Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras. Žaviosios lakštingalos Onos Kolobovaitės balsas privers po kūną bėgioti šiurpuliukus ir palies jautriausias sielos stygas. „Man svarbiausia – dainuoti. Esu pamišusi dėl muzikos,“ - sako Ona, klasikinio dainavimų aukštumų pasiryžusi siekti „be jokių nereikalingų detalių ir skandalų.“
Netikėtas atradimo akimirkas patirti leis dirigento Mindaugo Piečaičio išradingumas. Vėl išgirsime jo kūrinį katei ir orkestrui, žinia apie kurį nuaidėjo visame pasaulyje.
Į naujametinio vakaro atlikėjų ansamblį darniai įsilies muzikalusis aktorius Darius Meškauskas.
Naujaisiais būkime turtingi gerumu ir skleiskime grožį aplink save! Tam sidabriniam gruodžio pajūry, kur leidžias lengvas ilgesys lyg sniegas...

 

Bilietus platina: www.bilietai.lt