Dūkštų takas - 7seasons - turizmo gidas internete

Dūkštų takas

Dūkštų takas

 Atstumas nuo Vilniaus ~25 km.
Tako ilgis ~ 2,30 km.
Take užtruksite ~1,5 val.Jeigu norite pamatyti kaip atrodė senosios Lietuvos girios, aplankykite Dūkštų ąžuolyną. Šį unikalų mišką rasite važiuodami nuo Vilniaus link Kernavės, už Dūkštų miestelio pavažiavę apie 1 km. 

Miškininkai, suprasdami šio ąžuolyno svarbą ir norėdami supažindinti visuomenę su Dūkštų ąžuolyno vertybėmis, bendradarbiaudami su Neries regioninio parko direkcija, įrengė pažintinį taką. Takas yra pritaikytas vaikams, pagyvenusiems lankytojams, neįgaliesiems,  sudaryta galimybė eiti trumpesnes žiedines atkarpas. Palei Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką, pastatyta virš 38 skulptūrų, vaizduojančių lietuvių legendų ir mitologijos personažus.


 Kadaise panašūs ąžuolynai ošė visoje Lietuvoje. Mūsų protėviai gerbė ąžuolus, tikėjo nepaprastomis  jų galiomis ir ciklišku gyvybės tęstinumu. Šiandien ąžuolynai Lietuvoje užima tik apie 1.5 procento miškų.  Dūkštų ąžuolynas tuo ir unikalus, kad  yra vienas iš didžiausių ir seniausių natūralių  iki šių dienų Lietuvoje išlikusių  ąžuolynų. Jis užima net 302 ha plotą. Ąžuolų amžius 180 – 200 metų.

Ažuolynę palei pažintinį taką įrengti informaciniai stendai. Juos paskaitę, galėsite susipažinti su gamtinėmis Dūkštų ąžuolyno vertybėmis: augančiais medžiais ir krūmais, retaisiais augalais, grybais ir kerpėmis, paslaptingaisiais šikšnosparniais, čia lizdus sukančiais paukščiais bei gyvenančiais gyvūnais. Taip pat sužinosite kas yra didžiausias miškininkų priešas ir pagalbininkas.

 Dūkštų ažuolynas yra turtingas taip pat ir savo istorija. Ąžuolyno pakraštyje stūkso didelis akmuo su iki šiol neperskaitytais rašmenimis.  Įrašas iškaltas aiškiai ir yra 70 cm ilgio. Vieta kurioje yra akmuo su ženklais panaši į senovėje pasirenkamas aukurų vietas. Aplink auga seni ąžuolai, greta buvo šaltiniuota pelkutė. Krikščionybės laikais vakariniame akmens šone iškaltas lygiakraštis kryžius. Apie akmenį pasakojama, kad po juo buvo užkasti pinigai.

Daug kas bandė kasinėti, iš visų pusių ieškoti. Kai kurie žmonės tiki, kad akmuo padeda išsipildyti norams. Mistinė ąžuolyno aplinka įkvėpė kino filmo “Herkus Mantas”kūrėjus, čia buvo filmuojama dalis šio filmo scenų.

Plačiau apie parką>> 

Neries regioninis parkas 
http://www.neriesparkas.lt