Birštonas - 7seasons - turizmo gidas internete

Birštonas

Birštonas

 Vieno seniausių kurortų Lietuvoje – Birštono – istorijos kronika rašoma nuo viduramžių. Birštonas minimas kaip Lietuvos didžiųjų kunigaikščių medžioklės dvaras, kurį labai mėgęs Vytautas Didysis, Kazimieras Jogailaitis su sūnumis bei kunigaikštienė Elena. Pasibaigus Jogailaičių dinastijos valdymui Birštonas lyderio pozicijas užleido Prienams. Tačiau XIX a. viduryje, pradėjus gydymui naudoti mineralinius vandenis, prasidėjo Birštono atgimimas.

Birštone iki šių dienų veikia seniausia mineralinio vandens pilstymo įmonė Lietuvoje, gaminanti  „Vytauto“ ir „Birutės“ mineralinį vandenį. Pirmieji mineralinio vandens buteliai buvo išpilstyti Kaune, o septintajame dešimtmetyje ši veikla perkeliama į nedidelę gamyklą Birštone. Tačiau kurorte nereikia pirkti mineralinio vandens. Tikro nekarbonizuoto mineralinio vandens galima paragauti sanatorijų „Tulpės“ ir „Versmė“ biuvetėse.

 Birštonas garsus ne tik unikaliais gamtiniai ištekliais, bet ir išskirtiniu šios vietovės kraštovaizdžiu nuo seno viliojančiu poilsiautojus. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet  Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius. 


Justinas Marcinkevičius apie šį kraštą rašė: „Palaimintos vietos, reto vaizdingumo apylinkės. Atrodo, kad net ir senas Nemunas, smarkiai plušėjęs jas kuriant, liko pats jų grožio pakerėtas - ir ėmė puldinėti iš vieno krašto į kitą... Tai ir apsisukusi seniui galva, ir pats ėmęs nebesuprasti į kurią pusę teka, kur link savo vandenis plukdo. Ačiū jam už šį apsvaigimą, sukūrusį unikaliausią gamtos paminklą - 60 kilometrų ilgio Didžiąsias Nemuno kilpas. Nė viena Europos upė nėra šitaip pasidarbavusi“. 

Tikrąją upės kilpinėjimo priežastį iki šiol gaubia nežinia. Kai kurie geologai teigia, jog kilpų atsiradimą lėmė kylantys žemės gelmių dariniai, privertę Nemuną blaškytis ir išraityti Punios, Balbieriškio, Prienų ir Birštono kilpas. 

Birštono turizmo informacijos centras
http://www.visitbirstonas.lt