Banchetto musicale - 7seasons - turizmo gidas internete

Banchetto musicale

Banchetto musicale

Banchetto Musicale2008 m. rugsėjo 27 - spalio 14 dienomis Vilniuje vyks XIX tarptautinis festivalis „Banchetto musicale“. Kasmet organizuojamas muzikos ir teatro festivalis klausytojams ir žiūrovams tradiciškai pristatys populiarius bei dar Lietuvoje neskambėjusius viduramžių, renesanso ir baroko epochų kūrinius.

Šiemet į festivalį atvyksta žymūs Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Belgijos, Prancūzijos, Švedijos, Suomijos ir Baltijos šalių senosios muzikos atlikėjai. Vilniaus koncertų salėse, bažnyčiose ir „Lėlės“ teatre pasirodys tarptautinį pripažinimą pelnę ansambliai „Amarcord“, „Tasto solo“, „Ensemble Vocale Veneto“, „United Continuo Ensemble“ kartu su ispanų flamenko muzikos atlikėjais, bei Lietuvos klausytojui žinomas Švedijos karališkojo dramos teatro choras „Romeo ir Džuljeta“.

Šių metų festivalio akcentas - ankstyvojo italų baroko genijaus Claudio Monteverdi (1567-1643) dviejų madrigalinių operų, režisuotų Gintaro Varno, pastatymas „Lėlės“ teatre. Su šiuo renginiu startuos Vilniaus - Europos kultūros sostinės gyvosios istorijos programa „Baroko dialogai“.

Festivalio renginių mozaiką papildys ir meistriškumo kursai, kurių metu bus analizuojama istorinė ir retorinė muzikos atlikimo praktika. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje keturias dienas su Lietuvos studentais bei profesoriais savo patirtimi dalinsis muzikologas, obojininkas, Briuselio Karališkosios konservatorijos ir Verakruzo (Meksika) universiteto profesorius Rafael Palacios, kuris festivalyje pasirodys bendrame projekte su Prancūzijos ir Baltijos šalių atlikėjais.

Festivalį vainikuos Europos sąjungos baroko orkestro koncertas, dalyvaujant italų smuiko virtuozui Enrico Onofri.

Vš.Į. „Banchetto musicale“
www.bmfestival.lt