Karo muziejus - 7seasons - turizmo gidas internete

Karo muziejus

Karo muziejus

Kauno Karo muziejus pradėtas kurti 1919 m. Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Prano Liatuko įsakymu. Generolas leitenantas Vladas Nagevičius ėmėsi iniciatyvos ir per 24 dienas sename, mediniame carinės Rusijos kariuomenės manieže įrengė pirmąją Karo muziejaus ekspoziciją. Muziejus iškilmingai atidarytas 1921 m. vasario 16 d., kai Lietuvos Respublika šventė 3-ąsias Nepriklausomybės metines. Karo muziejus sparčiai augo, turtėjo, plėtėsi. Kaupiami eksponatai bylojo ne tik karo ginklų evoliuciją ir buvusias kautynes karo laukuose. Čia buvo vaizduojama ir didinga Lietuvos valstybės politinė ir kultūrinė praeitis. Netrukus muziejus tapo ne tik lietuvių tautos kultūriniu židiniu, bet ir tautos šventove.

1930 m., minint Vytauto Didžiojo mirties 500-ąsias metines, buvo pašventintas naujo Karo muziejaus pastato kertinis akmuo, muziejui suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. Gražėjo ir tobulėjo ne tik ekspozicijos, bet ir Karo muziejaus sodelis. Šalia pastato įkurti gėlynai, o aikštė pavadinta Vienybės vardu.

Dabartiniu metu muziejuje veikia archeologijos, LDK karybos, Naujausiųjų laikų karybos, ryšių su visuomene ir apsaugos skyriai. Viso muziejuje sukaupta virš 217 000 eksponatų.


Informacija kontaktams

K. Donelaičio g. 64,
Kaunas, Lietuva
Tel. 8 37 320765
_________________________________________________________________

Taip pat aplankykite: Prisikėlimo bažnyčiąVelnių muziejų

_________________________________________________________________

Artimiausios paslaugos

Maitinimas: restoranas 100,
restoranas Pompėja
Apgyvendinimas: Žaliakalnio viešbutisviešbutis Metropolis
Kitos paslaugos:

________________________________________________________________

Parašykite atsiliepimą

*
*
*